Układ hormonalny w sporcie i ćwiczeniach

Badanie reakcji endokrynologicznych na ćwiczenia jest szybko rozwijającym się polem. W ostatnim dziesięcioleciu liczba opublikowanych badań naukowych w tej dziedzinie znacznie wzrosła. Szybki i rozległy rozwój sprawił, że lekarze i naukowcy stali się wyzwaniem, aby być na bieżąco w tej ekscytującej dziedzinie badań. Endocrine System in Sports and Exercise to najnowszy dodatek do serii zatytułowanej Encyklopedia Medycyny Sportowej od Międzynarodowej Komisji Medycznej Komitetu Olimpijskiego. Ten tom w serii jest obszernym źródłem referencji, które pomoże profesjonalistom, którzy starają się pozostać aktualni w dziedzinie endokrynologii ćwiczeń.
Redaktorzy tomu, William Kraemer i Alan Rogol, zatrudnili wielu międzynarodowych naukowców do pisania o szerokim i różnorodnym zakresie tematów endokrynologii ćwiczeń. Autorzy 38 rozdziałów wykonali wyjątkową pracę, obejmując tematykę w stosunkowo zwięzły sposób, a także zaprezentowali badania o znaczeniu historycznym, jak również aktualne, nowatorskie odkrycia. W swoich rozdziałach, które zawierają mieszankę fizjologii podstawowej i stosowanej, autorzy omawiają znaczenie kliniczne i oferują krytykę niektórych problemów.
Wysoki poziom pisma naukowego w każdym rozdziale i obszerne przeglądy literatury to kluczowe atuty tej książki. Odwrotnie, jego ograniczenia są stosunkowo niewielkie. Na przykład dyskusje niektórych tematów nakładają się na niektóre rozdziały iw ramach niektórych rozdziałów, a niektóre tematy są pomijane. Istnieją również różne stylistyczne podejścia do tematów w poszczególnych rozdziałach. Jednak mocne strony książki znacznie przewyższają te słabości.
Każdy lekarz lub naukowiec, który chce pozostać obecny w dziedzinie endokrynologii ćwiczeń, z pewnością będzie dobrze obsługiwany przez dodanie tej książki do swojej biblioteki. Niemniej zaawansowany poziom dyskusji i wiedza konieczna do pełnego zrozumienia tematów w systemie dokrewnym w sporcie i ćwiczeniach uniemożliwiłaby ich wykorzystanie jako podręcznika dla studentów uniwersyteckich, chyba że są oni na zaawansowanym poziomie szkolenia.
Anthony C. Hackney, Ph.D.
University of North Carolina, Chapel Hill, NC 27599

[hasła pokrewne: dekspantenol, Choroba Perthesa, bruksizm ]
[więcej w: linoderm acne, kermuren 10, caloricontrol opinie ]